Looking : to a mirror, same old me again.

5. května 2011 v 18:05 | Rosie |  LOOKINGObčas si přeju, abych byla někdo jiný. Hezčí, milejší, zkrátka to nejlepší, co si dokážu navymýšlet. Každý den se dívám do zrcadla a vidím jenom sebe. Miniaturní holku s tlustýma stehnama a sulcovitým břichem. Až komicky nezajímavý, hnědý dlouhý vlasy, nos jako z Avataru, čelo plný uhrů. Tak a je to, vyjmenovala jsem to. A když chcete namítnout, že vnitřní krása je důležitější, dovolte mi abych vám řekla jednu věc - nejsem vůbec ta správná, hodná, skvělá kamarádka/dcera/sestra/cokoliv. Jasně, nikdo není bezchybný - i když se hodně, ale fakt moc snaží. Asi proto (nebo taky proto?) jsem tak závislá na pěkným, víceméně značkovým oblečení.

A vím, že mě už možná máte za povrchní, proto čtěte prosím dál, pokud jste s tím už začali protože tohleto by mělo mít, alespoň podle plánu, pointu.

Snažím se na sobě pracovat, ani nevíte jak tvrdě. Denně na rotopedu vyběhám kolem čtyřset kilokalorií, dělám cviky, jím pokud možno zdravě a ne příliš. Taky volím jídelníček tak, abych měla dostatek hořčíku proti únavě a depresivitě, protože při tom věčným nátlaku na mě, je to nutné. Denně cvičím na nástroj tolik, co jen můžu, často hodiny a hodiny. Učím se, večer se učím jako kdyby mi šlo o život, ale stejně tu matematiku a fyziku nikdy nepřekousnu. Už abych byla na střední, kde se s tím nebudu muset obtěžovat. Každý den se modlím "Bože, dej ať zvládnu být dneska na lidi milá", ale stejně mě někdo vytočí a tohle letí pryč. Snažím se. Ale kdy se ta snaha vyplatí?

Je tu jenom jedno řešení. Musím se přijmout takovou, jaká jsem, s chybami i tím dobrým. Protože jinak, jinak se ztratím mezi těmi lidmi s prázdnýma očima plnýma smutku (nebo taky drog), mezi holkama co stojí vyhublé na váze a trhají letáky "boj proti anorexii", a nebo mezi těmi, co utápějí zoufalství a nespokojenost sami se sebou (v otřesným fast-foodu jako je McDonald) čtvrtým hamburgerem s hranolky.

"Možná že příště, až se podívám do zrcadla, bude z mého já něco krásnějšího. (Mary-Joanne Tracy)"
Rosie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama